99 11listopada1918

Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej w Jaworznie

 

18 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowane przez Śląską Organizację Wojewódzką LOK oraz MDK w Jaworznie. W jury zasiedli: Marzena Synowiec, Anna Ptaszkiewicz‑Godzina, Konstancja Zarzycka oraz Maciej Talaga. Konkurs został przeprowadzony pod honorowym patronatem marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi, Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera oraz prezydenta Jaworzna Pawła Silberta.

 
czata 06 2015 75
Laureaci Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Jaworznie

Zwycięzcy konkursu w kategorii poezja: Agata Warzecha z I LO Jaworzno, wyróżniona Antonina Bywalec z Gimnazjum nr 4 Jaworzno; w kategorii pieśń: Marcin Konieczny z LO w Miechowie, wyróżniono zespół „Hauery” z ZSP nr 2 Jaworzno, Elżbietę Cekierę z III LO Jaworzno, Katarzynę Konieczną i Marcina Koniecznego z LO Miechów. Zespołowo: 1. LO im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie; 2. I LO w Jaworznie; 3. ZSP nr 2 w Jaworznie.

Nagrody w konkursie ufundowali: Biuro Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Katowicach, MDK w Jaworznie, prezydent Jaworzna. Nagrody specjalne ufundowane zostały przez Politechnikę Częstochowską, ZM LOK Jaworzno i Fundację im.A nny Sokół, a otrzymali je: Katarzyna Kardas z III LO Jaworzno i Marcin Konieczny z LO Miechów. Wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom dziękujemy za wspaniałą ucztę patriotyzmu i zapraszamy na następne konkursy.

  Krystyna Sokół
ZM LOK Jaworzno
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.