99 11listopada1918

Integracyjne Zawody Latawcowe

 

Na terenie byłego lotniska w Chojnie 24 października 2015 r. odbyły się Integracyjne Zawody Latawcowe Ligi Obrony Kraju pod hasłem „Jesienny weekend z latawcem”. Organizatorem ich podobnie jak w roku ubiegłym był Zarząd Powiatowy LOK w Gryfinie. Celem zawodów była integracja dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi, popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz zabawa na świeżym powietrzu połączona z elementami rywalizacji sportowej.

 
czata 06 2015 87a
Pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów
czata 06 2015 87b
Zwyciężczyni zawodów w kategorii latawców skrzynkowych – Alicja Kadłubek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie

Zawody przeprowadzono przy finansowym wsparciu Szczecińskiego Koła Strzeleckiego LOK „Vis”, Jarosława Grzegorka, Krzysztofa Kłosa oraz dzięki środkom własnym Powiatowej Organizacji LOK Gryfino. Przy organizacji zawodów nieocenioną pomoc okazali: prezes Waldemar Jarząb, członkowie Towarzystwa Lotniczego „Stratus” w Chojnie oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Centrum Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna. Zawody zaszczycili swoją obecnością burmistrz Chojny Adam Fedorowicz i starosta gryfiński Wojciech Konarski. Zawodników, opiekunów oraz gości przywitał wiceprezes Wojewódzkiej Organizacji LOK Franciszek Bąk.

W tym roku pogoda dopisała, a wiatr sprzyjał zawodnikom i ich latawcom, które zdobywały podniebne przestworza. Zanim jednak do tego doszło komisja sędziowska oceniała wygląd latawców, a dopiero później płynność i wysokość lotu. W zawodach rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategorii latawców płaskich, jak i skrzynkowych. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła wyniki. Wśród szkół podstawowych w kategorii latawce płaskie I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie, a indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Tymon Rozpędek ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie. W kategorii latawców skrzynkowych I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie, w rywalizacji indywidualnej najwyżej i najdłużej utrzymywał się w powietrzu latawiec Alicji Kadłubek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie.

 
czata 06 2015 88a
Pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów
czata 06 2015 88b
Zwyciężczyni zawodów w kategorii latawców skrzynkowych – Alicja Kadłubek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie
czata 06 2015 89
Dekorowanie zwycięzców

Podczas zawodów ratownicy Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego przeprowadzili szkolenie udzielania pierwszej pomocy.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale. Udaną imprezę zakończyło pieczenie kiełbasek i wspólne zdjęcie zawodników. Do zobaczenia za rok!

  Jolanta Jabłońska
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.