99 11listopada1918

Pożegnanie Kazimierza Chojnackiego

 

czata 06 2015 90aW nocy z 26 na 27 grudnia 2015 r. w wieku 74 lat odszedł na wieczną wartę Kazimierz Chojnacki, wieloletni działacz Ligi Obrony Kraju, trener strzelectwa sportowego w Gryfinie i województwie zachodniopomorskim, oficer rezerwy Wojska Polskiego. Można powiedzieć, że był strzelecką ikoną LOK, naszego miasta oraz Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, a przy tym szkoleniowcem reprezentacji osób niepełnosprawnych. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Jego śmierć była zaskoczeniem dla kolegów z Powiatowej Organizacji LOK im. Bohaterów Forsowania Odry w Gryfinie, Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Regalia” oraz działaczy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, przyjaciół i znajomych. Można powiedzieć, że Gryfino i jego sportowe środowisko straciło kolejną, bardzo ważną postać.

Po odejściu z zawodowej służby wojskowej mjr(r) Kazimierz Chojnacki rozpoczął pracę w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Kierowców w Gryfinie. Od 1982 r. był instruktorem organizacyjno‑statutowym, a od września 1987 r. do marca 1989 r. pełnił obowiązki kierownika OSZK. W 1984 r. był jednym z grona osób, które reaktywowały Klub Strzelecki LOK „Regalia”, rozpoczynając tym samym działalność szkoleniową z młodzieżą w naszym mieście, początkowo jako szkolenia masowe, później też jako sport wyczynowy. Od momentu powołania klubu do ostatniej chwili pełnił w nim funkcję prezesa. Jako trener wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz srebrnego medalistę na Mistrzostwach Europy Juniorów. Przez lata swojej działalności Kazimierz Chojnacki wnosił również znaczący wkład w patriotyczno‑obronne wychowanie młodzieży pracując jako nauczyciel przysposobienia obronnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

 
czata 06 2015 90b
Sztandar Zarządu Powiatowego LOK przy grobie śp. Kazimierza Chojnackiego

Był członkiem Zarządu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz wiceprezesem Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Od 2008 r. rozpoczął pracę jako trener i szkoleniowiec kadry narodowej osób niepełnosprawnych. Jego strzelcy brali udział w igrzyskach w Londynie. Praca z zawodnikami niepełnosprawnymi sprawiała mu wiele zadowolenia i satysfakcji. Jego odejście bardzo przeżyli.

Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany odznaczeniami państwowymi, resortowymi i organizacyjnymi LOK. W Zmarłym tracimy wspaniałego i nieodżałowanego przyjaciela, aktywnego i oddanego działacza naszego Stowarzyszenia. W środę 30 grudnia 2015 r. Gryfino pożegnało śp. Kazimierza Chojnackiego. Jego mogiłę na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie pokryły wieńce i wiązanki kwiatów, wśród których był też wieniec od ZP LOK Gryfino. Cześć Jego Pamięci!

  Koledzy i przyjaciele
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.