Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10060424

Odwiedza nas

Odwiedza nas 345 gości oraz 0 użytkowników.

Przedwyborcze refleksje

 

Ryszard Łuczyn
Honorowy Członek Ligi Obrony Kraju
Prezes organizacji Powiatowej LOK w Biłgoraju

Powiatowa Liga Obrony Kraju w Biłgoraju zalicza ubiegłą kadencję z niekłamaną satysfakcją do udanych pod każdym względem. Realizując swój program kieruje się wytycznymi Statutu, a także patriotyzmem i humanitaryzmem, najwyższymi wartościami jakimi są ludzie, i ich dobre życiowe doświadczenia.

W społecznej działalności Zarządu i członków Ligi wykazaliśmy dojrzałą i dobrą wolę do pokonywania zadań, a często i problemów. Bardzo pomocne jest zrozumienie władz samo‑rządowych powiatu, miasta i gminy Biłgoraj, a także naczelnych i wojewódzkich władz Ligi Obrony Kraju. Od ponad 45 lat cieszymy się zawartym Porozumieniem Współpracy statutowej ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego Koła nr 16 przy Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Pomocne są wspólne działania z zaprzyjaźnionym Klubem Żołnierzy Rezerwy w Nałęczowie, także towarzystwem Wiedzy Obronnej – Zarządem Głównym i Oddziałem w Zamościu. Podjęliśmy działania o wspólne realizowanie zadań statutowych z Powiatową Organizacją Ligi Obrony Kraju w Janowie Lubelskim. Dzięki przychylności władz samorządowych miasta nasza Organizacja szczyci się jedyną w Polsce ulicą o nazwie Ligi Obrony Kraju. W obecnej kadencji utworzyliśmy lokowską Salę tradycji z bogatymi zbiorami historycznymi Ziemi Biłgorajskiej, a także zbiorami oręża polskiego.

Istotnym faktem w działalności Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju jest otrzymanie Sztandaru, którego wręczenia 25 lipca 2015 r. dokonał Prezes Ligi Obrony Kraju płk Grzegorz Jarząbek.

Podczas tejże uroczystości mieliśmy przyjemność i zaszczyt podejmować wybitnych gości i przyjaciół z różnych środowisk z zagranicy i kraju, a także przedstawicieli biłgorajskiej społeczności.

Moim zdaniem istotnym aspektem działalności w przyszłej kadencji powinno być poszanowanie dotychczasowego wysiłku i dorobku naszej Organizacji. Przed nami dalsze umacnianie i rozwój Ligi pod względem liczbowym i jakościowym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na doskonalenie form pracy wśród młodzieży na polu patriotyczno‑obronnym.

Aby nasza Organizacja nie utraciła dotychczasowego dobrego wizerunku, muszą wszyscy jej członkowie i sympatycy zabiegać o osobistą dyscyplinę w odpowiedzialnym działaniu.

W przyszłej kadencji należy z dużą starannością realizować zadania programowe XVI Zjazdu Ligi Obrony Kraju.

Organizatorom i delegatom XVI Zjazdu Ligi Obrony Kraju życzę przemyślanych wniosków i zadań na nadchodzącą kadencję.

 
   
  powrot 

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej