Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552090

Odwiedza nas

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Przedwyborcze refleksje

 

Ryszard Łuczyn
Honorowy Członek Ligi Obrony Kraju
Prezes organizacji Powiatowej LOK w Biłgoraju

Powiatowa Liga Obrony Kraju w Biłgoraju zalicza ubiegłą kadencję z niekłamaną satysfakcją do udanych pod każdym względem. Realizując swój program kieruje się wytycznymi Statutu, a także patriotyzmem i humanitaryzmem, najwyższymi wartościami jakimi są ludzie, i ich dobre życiowe doświadczenia.

W społecznej działalności Zarządu i członków Ligi wykazaliśmy dojrzałą i dobrą wolę do pokonywania zadań, a często i problemów. Bardzo pomocne jest zrozumienie władz samo‑rządowych powiatu, miasta i gminy Biłgoraj, a także naczelnych i wojewódzkich władz Ligi Obrony Kraju. Od ponad 45 lat cieszymy się zawartym Porozumieniem Współpracy statutowej ze Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego Koła nr 16 przy Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Pomocne są wspólne działania z zaprzyjaźnionym Klubem Żołnierzy Rezerwy w Nałęczowie, także towarzystwem Wiedzy Obronnej – Zarządem Głównym i Oddziałem w Zamościu. Podjęliśmy działania o wspólne realizowanie zadań statutowych z Powiatową Organizacją Ligi Obrony Kraju w Janowie Lubelskim. Dzięki przychylności władz samorządowych miasta nasza Organizacja szczyci się jedyną w Polsce ulicą o nazwie Ligi Obrony Kraju. W obecnej kadencji utworzyliśmy lokowską Salę tradycji z bogatymi zbiorami historycznymi Ziemi Biłgorajskiej, a także zbiorami oręża polskiego.

Istotnym faktem w działalności Ligi Obrony Kraju w Biłgoraju jest otrzymanie Sztandaru, którego wręczenia 25 lipca 2015 r. dokonał Prezes Ligi Obrony Kraju płk Grzegorz Jarząbek.

Podczas tejże uroczystości mieliśmy przyjemność i zaszczyt podejmować wybitnych gości i przyjaciół z różnych środowisk z zagranicy i kraju, a także przedstawicieli biłgorajskiej społeczności.

Moim zdaniem istotnym aspektem działalności w przyszłej kadencji powinno być poszanowanie dotychczasowego wysiłku i dorobku naszej Organizacji. Przed nami dalsze umacnianie i rozwój Ligi pod względem liczbowym i jakościowym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na doskonalenie form pracy wśród młodzieży na polu patriotyczno‑obronnym.

Aby nasza Organizacja nie utraciła dotychczasowego dobrego wizerunku, muszą wszyscy jej członkowie i sympatycy zabiegać o osobistą dyscyplinę w odpowiedzialnym działaniu.

W przyszłej kadencji należy z dużą starannością realizować zadania programowe XVI Zjazdu Ligi Obrony Kraju.

Organizatorom i delegatom XVI Zjazdu Ligi Obrony Kraju życzę przemyślanych wniosków i zadań na nadchodzącą kadencję.

 
   
  powrot 

Copyright © 2014. SatAudio.