Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10060487

Odwiedza nas

Odwiedza nas 568 gości oraz 0 użytkowników.

LOK partnerem młodzieży

 

Zbigniewa Gargula
Kierownik Rejonu Powiatowej organizacji LOK w Turku

Jednym z podstawowych zadań działalności w Lidze jest praca z młodzieżą. Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach zainspirować młodzież i zaangażować ją do aktywności. Na naszym terenie, Ligi w turku, zainicjowaliśmy we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych zawody Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizujemy od 2000 roku, nieprzerwanie do chwili obecnej (to już 16. edycja). uczniowie ze szkolnych kół rywalizują między sobą (indywidualnie i drużynowo) w ustalony wcześniej dzień miesiąca.

Każda placówka oświatowa w ramach szkolnego koła LOK wystawia dowolną liczbę czteroosobowych drużyn. Klasyfikacja prowadzona jest co miesiąc. Końcowa klasyfikacja to suma punktów wszystkich strzelań (od października do czerwca). Rywalizację kończymy na strzelnicy kulowej (najczęściej 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka) szybkim turniejem strzeleckim, wręcza‑jąc nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy w obecności starosty, dyrektorów szkół i nauczycieli przysposobienia obronnego.

Inicjatywa utworzenia takiej Międzyszkolnej Ligi wyszła w 2000 r. od młodzieży. Poprali tę inicjatywę dyrektorzy szkół, nauczyciele i powiatowe władze samorządowe, które co roku finansują nagrody rzeczowe, puchary i całą oprawę zawodów. Podkreślić należy, że wśród uczniów jest duże zainteresowanie zawodami – startuje w nich w każdej edycji od 80 do 100 uczniów. Oczywiście rywalizacja jest zacięta, młodzież trenuje pod nadzorem nauczycieli przysposobienia obronnego minimum raz w tygodniu, by dobrze przygotować się do zawodów. Międzyszkolna Liga Strzelecka na stałe weszła do kalendarium imprez Zarządu Powiatowego LOK.

Trzeba też powiedzieć o bardzo aktywnym Klubie LOK – Krótkofalowców SP3KWA. Prezesem Klubu jest nauczyciel przedmiotów elektrycznych i elektronicznych Zespołu Szkół technicznych. utworzono tam szkolne koło. uczniowie biorą udział w różnorodnych zawodach krótkofalowych na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Chętni, a jest ich niemało, po zdaniu egzaminów mogą aktywnie działać, propagować ruch radioamatorski i krótkofalarski. Na naszym terenie działa również prężnie Klub Żeglarski „Złota Szelda”. Młodzież chętna zaspokoić swoje aspiracje żeglarskie może działać w tym klubie, ale trzeba spełnić określone warunki, zdać egzaminy i zdobyć stopnie żeglarskie pod okiem komandora.

 
   
  powrot 

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej