Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3433
Artykułów:
2059
Odsłon artykułów:
10552059

Odwiedza nas

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Okolicznościowe spotkanie kombatantów w Ostrowie Wielkopolskim

 

19 lutego br. odbyło się w Ostrowie Wielkopolskim zebranie członków Koła Miejskiego Związku Kombatantów RPiBWP. Na zebraniu podsumowano dotychczasową działalność, przedłużono kadencję prezesowi Koła Jackowi Morawskiemu oraz uzupełniono skład Komisji Rewizyjnej. Zebranie było okazją do wyróżnienia zasłużonych działaczy i sympatyków wspierających działalność Związku Kombatantów, którym wręczono okolicznościowe odznaczenia. uczestniczyli w nim m.in. prezydent miasta Beata Klimek oraz przedstawiciel urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Tomasz Stachurski. Z jego rąk Medal Pro Patria otrzymał prezes ostrowskiego Klubu Oficerów Rezerwy st. sierż.(r) Tadeusz Włódarczyk. Natomiast prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek otrzymała Krzyż Kombatancki ZKRPiBWP, który został ustanowiony w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jest on wyrazem podziękowania za aktywną współpracę pani prezydent ze środowiskiem kombatantów i weteranów. Wśród wyróżnionych samorządowców znaleźli się także: sekretarz urzędu Miasta Ostrowa Wlkp. Andrzej Baraniak oraz radny Zygmunt Malik.

 
czata 2016 02 56
Zebranie otworzył prezes Koła Miejskiego Związku Kombatantów RPiBWP Jacek Morawski
czata 2016 02 57a
Krzyżem Kombatanckim ZKRPiBWP została uhonorowana prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek
czata 2016 02 57b
Medalem Pro Patria został odznaczony prezes Klubu Oficerów Rezerwy st. sierż. Tadeusz Włódarczyk
czata 2016 02 58
Uczestnicy spotkania

Prezydent Beata Klimek w swojej wypowiedzi podkreśliła, że w działalności samorządu nie zapomina się o ważnych wydarzeniach historyczno‑patriotycznych i nawiązała do dobrze układającej się współpracy z ostrowskimi organizacjami kombatanckimi. asystent pani prezydent Robert Włodarczyk wygłosił referat o okolicznościach odzyskania wolności przez mieszkańców Ostrowa Wlkp. w 1945 roku. Przypomniał też, że miasto poniosło bardzo duże straty podczas II wojny światowej. Życie z rąk Niemców straciło ponad 1000 ostrowian.

  Edmund Radziszewski
   
  powrot

Copyright © 2014. SatAudio.