Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3528
Artykułów:
2134
Odsłon artykułów:
11786077

Odwiedza nas

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Piękny żeglarski regatowy i szkoleniowy sezon w Klubie Wodnym „Garland”

KW „Garland” zrzesza 30 żeglarzy, dla których woda i wiatr to najwspanialsze żywioły. Starają się wydłużyć żeglarski sezon, rywalizować z najlepszymi, przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego żeglowania.

czata 04 05 2016 24W 2016 roku pływania rozpoczęli już w lutym, wyjeżdżając na 10 dni na trening i regaty „Optimistów” do Hiszpanii. W kwietniu rozpoczęły się treningi nad Dzierżnem i pierwsze wczesnowiosenne regaty na Zalewie Rybnickim. To były pierwsze ogólnokrajowe regaty w tym sezonie. Klub reprezentowało 10 żeglarzy w klasach: Optimist gr. A i gr. B , Laser 4.7, Laser Radial, Finn. Pod koniec kwietnia Klub organizował jak co roku Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w klasach Optimist i Laser, w których uczestniczyło 85 zawodników, również z zagranicy, i wielu gości. Zawodnicy i organizatorzy (członkowie Klubu i rodzice) nie dali się zwyciężyć wiosenno‑zimowej pogodzie i rozegrano piękne regaty. W maju ruszyło szkolenie najmłodszych żeglarzy rozpoczynających przygodę z żeglarstwem, które odbywało się w każdy weekend aż do września i kończyło się wielką klubową imprezą na początku października. Szkolenie to objęło kilkadziesięcioro dzieci.

W sezonie klubowi zawodnicy rozjechali się na regaty w różne części Polski i Europy. Startowali w różnych klasach i kategoriach: Optimist A, Optimist B, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Europa i Finn. Najbardziej prestiżowymi wynikami w sezonie okazały się: mistrzostwo Europy Lecha Sztyka w klasie Europa w grupie Super Master (60+), 3. miejsce Bogusława Nowakowskiego na Mistrzostwach Polski Masters w klasie Finn i 5. miejsce Michała Wądka na Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie Laser Standard. Klubowi zawodnicy startowali także w Pucharze Arki w Gdyni, Pucharze Nysy, Pucharze PZŻ w Krynicy Morskiej, Mistrzostwach Świata Finn Masters we Włoszech, w regatach na Zalewie Zegrzyńskim, w szwedzkiej Uppsali, Pszczynie, Tygodniu Zatoki Kilońskiej w Niemczech, w regatach w Pucku, Lidze Południowej w Poraju, w Giżycku, na poznańskim Kiekrzu, Lidze Południowej w Żywcu, Mistrzostwach Śląska w Chełmie Śląskim, w Szczecinie, w Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w Górkach Zachodnich.

 
czata 04 05 2016 25a
czata 04 05 2016 25b
Migawki z Mistrzostw Ligi Obrony Kraju w klasach Optimist i Laser przeprowadzonych na jeziorze Dzierżno Małe. Fot. Bogusław Nowakowski
czata 04 05 2016 26
 

Sezon zakończył „Żeglarski Weekend” na Dzierżnie, gdzie KW „Garland” wspólnie z sąsiednim klubem zorganizował największe w sezonie nad tym jeziorem regaty. Następnego dnia rodzice zawodników i młodych adeptów uczących się w szkółce, sekcja regatowa i szkółka żeglarska zorganizowali „Żeglarski piknik” – wspaniałą, wesołą, jednoczącą klubowych żeglarzy imprezę, wieńczącą sezon na wodzie.

Oficjalne zakończenie sezonu, tradycyjne „Mikołajki”, planowane jest na 10 grudnia w Gliwicach.

Zachęcamy do odwiedzenia klubowych stron internetowych www.kwgarland.pl oraz www. facebook.com/kwgarland i przyłączenia się do żeglarzy w Klubie Wodnym LOK „Garland”.

  Z żeglarskim pozdrowieniem, Bogusław Nowakowski Komandor KW „Garland”
   
  powrot 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.