Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3447
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11149482

Odwiedza nas

Odwiedza nas 426 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

42. Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy w Siemianowicach Śląskich

W dniach 30.09‑2.10.2016 r. na strzelnicy myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich – Bańgowie odbyły się 42. Centralne Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Katowicach. Rejestracja reprezentacji wojewódzkich miała miejsce w piątek, tj. 30 września br, a następnie kolacja oraz odprawa techniczna z kierownikami ekip wszystkich uczestników. W sobotę 1 października, zaraz po śniadaniu nastąpił przejazd na strzelnicę. Uroczystego otwarcia 42. Centralnych Zawodów Strzeleckich KŻR dokonał prezes Śląskiej Organizacji LOK w Katowicach Wojciech Boroński w towarzystwie dyrektora Biura ZW LOK w Katowicach ppłk.(r) Ryszarda Kasprzyka. Po odegraniu hymnu państwowego uroczystość uświetniła salwa armatnia w wykonaniu kolegów z B ractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego ubranych w galowe mundury. Na miejsce rozgrywek strzeleckich stawiło się 13 trzyosobowych zespołów z całego kraju. Po zapoznaniu się z warunkami i zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy przystąpiono do losowania stanowisk strzeleckich, a następnie rozpoczęły się strzelania w poszczególnych kategoriach, tj. z kbk AK, kbks, pistoletu Glock oraz rzuty granatem w konkurencji indywidualnej. Zaraz po obiedzie przystąpiono do drugiej tury, tj. pojedynków drużynowych w systemie każdy z każdym, aby wyłonić ostatecznych zwycięzców. Tu zawodnicy musieli wykazać się również sprawnością fizyczną, bowiem były tu również strzelania z dobiegiem. Nic zatem dziwnego, że pot lał się po plecach zawodników, tym bardziej że słoneczna pogoda tego dnia dopisała, było ciepło i słonecznie. A jedna z osób napisała na Facebooku: Był to prawdziwy popis koleżeństwa, ale bez tolerancji na linii ognia. Nieraz o wyniku pojedynku decydowały ułamki sekund. Po forsownych strzelaniach nastąpił czas na uroczystą kolację jako zakończenie tego pracowitego dnia.

Zawodom towarzyszyły imprezy wspomagające to ważne wydarzenie, m.in. w niewielkiej odległości od strzelnicy działali krótkofalowcy z siemianowickiego Klubu Łączności LOK SP9KJM pracując pod znakiem okolicznościowym SN0CZKRZ. Każdy korespondent, który nawiązał łączność ze stacją SN0CZKZR, otrzymał okolicznościową kartę QSL. Była też wystawa broni Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego pod kierownictwem znanego na Śląsku aktywnego działacza Adama Majchrzaka, a także wystawa broni Dąbrowskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Rekreacyjnego w Dąbrowie Górniczej. Znany na Śląsku fotograf Antoni Witwicki wykonał wiele ciekawych zdjęć, w tym część zdjęć z drona.

 
czata 04 05 2016 37
Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów składa ppłk(r) Ryszard Kasprzyk, dyrektor Biura ZW LOK w Katowicach, prezesowi Śląskiego ZW LOK w Katowicach Wojciechowi Borońskiemu
czata 04 05 2016 38a
Wystąpienie Barbary Wnęk – dyrektor Biura Senatora Jacka Piechoty
czata 04 05 2016 38b
Konkurencja strzelania z kbk AK
czata 04 05 2016 39a
Konkurencja strzelania z pistoletu Glock
czata 04 05 2016 39b
Konkurencja strzelania z kbks
czata 04 05 2016 40a
Marcin Palmowski SQ9ITA pracujący na radiostacji
czata 04 05 2016 40b
Dyrektor Biura ZW LOK w Katowicach ppłk (r) Ryszard Kasprzyk składa meldunek o zakończeniu zawodów Prezesowi LOK ppłk. Jerzemu Salamusze

W niedzielę, 2 października, w godzinach rannych nastąpiło uroczyste zakończenie 42. Centralnych Zawodów Strzeleckich KŻR zaczynające się od złożenia meldunku przez dyrektora ZW LOK w Katowicach ppłk.(r) Ryszarda Kasprzyka Prezesowi LOK ppłk.(r) Jerzemu Salamusze oraz przywitania zaproszonych gości. Na uroczystość tę przybyła m.in. B arbara Wnęk – dyrektor Biura Senatora Jacka Piechoty, Monika Lniak – dyrektor Biura Poselskiego Ewy Kołodziej, przedstawiciele Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach, Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Katowicach i Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chorzowie, przedstawiciele LOK z ościennych miast. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na wysoki profesjonalizm, zdyscyplinowanie zawodników, jak też podkreślili ważną rolę LOK i organizacji wojskowych w kształtowaniu właściwych postaw patriotycznych i obywatelskich. W dalszej kolejności nastąpiło uroczyste wręczenie medali LOK dla najbardziej zasłużonych jej członków, jak też osób z zewnątrz. Sekretarz ZW LOK w Katowicach Barbara Karge wraz z sędzią głównym zawodów Michałem Krajewiczem zapoznała zebranych z wynikami zawodów, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie zwycięzcom nagród, medali, pucharów, dyplomów oraz drobnych upominków. Były to wyróżnienia indywidualne, jak i zespołowe. Aktu wręczenia dokonali przedstawiciele Komitetu Honorowego i Komitetu Organizacyjnego Zawodów.

Z kronikarskiego obowiązku wypada podać, że drużynowo czołowe miejsca zajęły następujące reprezentacje: I miejsce – Śląski Zarząd Wojewódzki LOK (62,5 pkt.); II miejsce – Podkarpacki Zarząd Wojewódzki LOK (61 pkt.); III miejsce – Wielkopolski Zarząd Wojewódzki LOK (44,5 pkt.); IV miejsce – Warmińsko‑Mazurski Zarząd Wojewódzki LOK (42,5 pkt.); V miejsce – Lubuski Zarząd Wojewódzki LOK (41,5 pkt.).

Po wystąpieniu gości i podsumowaniu wyników przez Prezesa LOK ppłk.(r) Jerzego Salamuchę nastąpiło uroczyste zakończenie 42. Centralnych Zawodów poprzedzone salwą honorową oddaną także przez członków Bractwa Kurkowego Grodu Zabrzańskiego. Jako krótkofalowiec siemianowickiego Klubu Łączności LOK SP9KJM, wspomagający zawody poprzez zapewnienie łączności i naoczny świadek, stwierdzam wysoki poziom dyscypliny podczas rozgrywek, a jednocześnie ostrą rywalizację zawodników mimo stresu, bo przyszło im konkurować w gronie swoich przyjaciół. Pomimo takiej presji poczucie humoru i wzajemne, przyjazne gesty towarzyszyły wszystkim zawodnikom.

 
czata 04 05 2016 42a
Zwycięzcy z pucharami, dyplomami i upominkami
czata 04 05 2016 42b
Uczestnicy zawodów podczas uroczystego zakończenia 42. Centralnych Zawodów Strzeleckich KŻR LOK

Warto dodać, że 42. Centralne Zawody odbyły się pod honorowym patronatem oraz wsparciem działań organizacyjnych, jak też finansowanych m.in. przez posłankę RP Ewę Kołodziej, senatora RP Jacka Piechotę, wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługę, pełnomocnika i marszałka województwa śląskiego Zbigniewa Piątka, prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, WSzW i WKU w Katowicach, a także przez firmy „Rosomak” S.A. w Siemianowicach Śląskich, Tramwaje Śląskie i inne.

Informacja i zdjęcia z zawodów znajdują się na stronie siemianowickiego portalu internetowego pt. „Reporterskim okiem”, tj. pod adresem: http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/ siemianowiccy-krotkofalowcy-na-zawodach-strzeleckich.7961/, na stronie klubu SP9KJM: http:// www.sp9kjm.pl oraz wiele zdjęć z zawodów strzeleckich na Facebooku.

  Tekst: Tadeusz Pamięta SP9HQJ
Zdjęcia: Antoni Witwicki i Tadeusz Pamięta
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.