Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3445
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11123517

Odwiedza nas

Odwiedza nas 566 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Wojewódzkie Integracyjne Zawody Latawcowe

W tym roku po raz trzeci na terenie obiektów Stowarzyszenia Lotniczego „Stratus” w Chojnie (teren byłego lotniska) odbyły się Wojewódzkie Integracyjne Zawody Latawcowe Ligi Obrony Kraju, podczas których spotkali się miłośnicy latawców. Organizatorem ich podobnie jak w latach ubiegłych był Zarząd Powiatowy LOK w Gryfinie. Celem zawodów była popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, szerzenie kultury technicznej, rozbudzanie zainteresowań wszystkimi rodzajami lotnictwa oraz integracja dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi podczas zabawy na świeżym powietrzu. Po przywitaniu gości, wśród których był starosta powiatu gryfińskiego Wojciech Konarski z małżonką i dyrektor Biura Zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Szczecinie Adam Świderski, otwarcia zawodów dokonał Franciszek Bąk – prezes Wojewódzkiej Organizacji LOK w Szczecinie.

W tym roku pogoda w miarę sprzyjała zawodnikom. Uczestnicy startowali w czterech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV‑VI), uczniowie gimnazjów, kategoria open oraz osób niepełnosprawnych. W powietrzu unosiły się latawce płaskie oraz skrzynkowe. Zanim jednak to nastąpiło, komisja oceniła wygląd latawców, a później płynność i wysokość ich lotu. Mimo sprzyjającego wiatru niektórzy uczestnicy mieli kłopoty ze wzniesieniem ich latawca w przestworza. Po obejrzeniu wszystkich lotów komisja sędziowska udała się na obrady, a uczestnicy na zasłużony poczęstunek. Do wyboru były drożdżówki i kaszanka z grilla, można też było samodzielnie upiec kiełbaski nad ogniskiem.

 
czata 04 05 2016 78
Napełnianie balonu ogrzanym powietrzem
czata 04 05 2016 79
Uczestnicy zawodów przygotowani do startu

Po długich obradach komisja ogłosiła wyniki. Werdykt był następujący. Wśród szkół podstawowych (kat. latawce płaskie i skrzynkowe) I miejsce drużynowo zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii latawce płaskie okazał się Tymon Rozpędek z tej szkoły, a w kategorii latawce skrzynkowe Sebastian Zielinkiewicz – „Stratus” Chojna. Wśród osób niepełnosprawnych I miejsce zajął Wiktor Popławski, też ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie.

Wśród szkół gimnazjalnych w klasie latawców płaskich I miejsce zajęła Karina Szałowicz z Gimnazjum nr 2 w Wałczu, a w klasie latawców skrzynkowych Bartosz Przybysławski, z tej samej szkoły.

W kategorii open w klasie latawców płaskich I miejsce zajął Stanisław Kaziukajtis z Zarządu Rejonowego LOK w Wałczu, a w klasie latawców skrzynkowych I miejsce zajął Andrzej Bodysz Gryfina.

Dodatkową atrakcją tegorocznych zawodów latawcowych były loty balonów. Balony wykonane z kilku kolorowych pasów bibuły, napełnione ciepłym powietrzem, latały bardzo wysooooko i daleko.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale i okolicznościowe znaczki, a najlepszym zawodnikom puchary i dyplomy wręczyli: starosta gryfiński Wojciech Konarski, dyrektor Biura ZZW LOK Adam Świderski oraz prezes ZOW LOK w Szczecinie Franciszek Bąk.

Nie byłoby tak przedniej imprezy, gdyby nie nasi wspaniali sponsorzy – Urząd Marszałkowski w Szczecinie, starosta gryfiński Wojciech Konarski, Urząd Miasta i Gminy Gryfino, Urząd Miejski w Chojnie, państwo Kamer z piekarni „Kruszynka”, państwo Barbara i Paweł Smolnik oraz pan Krzysztof Kłos.

 
czata 04 05 2016 80a
Zawodniczki przed startem
czata 04 05 2016 80b
Latawiec płaski podczas lotu
czata 04 05 2016 81a
Sebastian Zielenkiewicz – zwycięzca w kategorii latawców skrzynkowych
czata 04 05 2016 81b
Dekoracja zawodników przez prezesa Zachodniopomorskiej LOK Franciszka Bąka
czata 04 05 2016 82
Stanisław Kaziukajtis – zdobywca I miejsca w kategorii open

Na zakończenie prezes ZOW LOK Franciszek Bąk podziękował tym, którzy wnieśli nieocenioną pomoc przy organizacji zawodów oraz wszystkim przybyłym do Chojny. Jednocześnie zaprosił do udziału w przyszłorocznych zawodach. Do zobaczenia za rok!ok.

  J.J.
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.