Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3445
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11123273

Odwiedza nas

Odwiedza nas 345 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Dwubój o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole

Dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania niepodległości Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Szafrańskim zorganizowali otwarty dwubój sportowo‑obronny dla dzieci i młodzieży z Koła. W programie dwuboju organizatorzy przewidzieli konkurs strzelecki z pneumatyka do tarczy oraz rzuty granatem bojowym typu F‑1 do celu.

Pomimo przenikliwego zimna, w sobotę 12 listopada br. (dzień wcześniej spadł śnieg), do Ośrodka Ligi Obrony Kraju w Kole przy ul. Pułaskiego 8 przybyło 19 młodych strzelców wcześniej zgłoszonych do konkursu. Po przekazanej uczestnikom dwuboju instrukcji na temat bezpiecznego zachowania się na strzelnicy, a także i precyzyjnego oddania strzału, każdy z zawodników mierzył się kolejno w zapowiedzianych w programie konkurencjach.

I tak w konkurencji strzeleckiej w kategorii dziewcząt zwyciężyła z 44 trafieniami Kinga Tyburek (24 pkt.), II miejsce wystrzelała Karolina Kaczorowska, a III miejsce z 18 pkt. zajęła Zosia Lamprycht, a I V miejsce z 8 trafieniami Karolina Strzelińska. W kategorii chłopców zwyciężył z 73 pkt. Miłosz Siepka przed Kacprem Lamprychtem z 69 pkt. Obaj w pierwszej turze wystrzelali po 51 pkt. i dopiero dogrywka (po 2 dodatkowe strzały) ustaliła kolejność miejsc. III miejsce z 39 pkt. wystrzelał Dawid Augustyniak, IV z 34 pkt. Klaudiusz Jadczak, V z 28 pkt. Igor Żerko, a VI (punktowane) miejsce z 25 trafieniami wystrzelał Emanuel Szadkowski.

Ze względu na przenikliwe zimno prowadzący strzelanie wyjątkowo zadecydowali o skróceniu konkursu i oddaniu po 6 strzałów do tarczy (odległej od stanowiska o 10 m) przez każdego z zawodników.

 
czata 04 05 2016 62a
I miejsce w kat. dziewcząt zajęła Kinga Tyburek
czata 04 05 2016 62b
I miejsce w kat. chłopców zajął Miłosz Siepka
czata 04 05 2016 63
Uczestnicy dwuboju po jego zakończeniu

Każdy z uczestniczących w dwuboju mógł powiększyć swoją punktację w strzelaniu z pneumatyka do tarczy poprzez celność rzutu granatem do celu. Za ten cel służyła stara opona samochodowa. Ta konkurencja była bardziej widowiskowa. Oddano po 12 rzutów granatem z odległości 5 m. W tej konkurencji w kategorii dziewcząt zwyciężyła Zosia Lamprycht z 6 celnymi rzutami przed Karoliną Strzelińską i Kingą Tyburek, które miały po 2 celne rzuty, oraz przed Karoliną Kaczorowską z 1 celnym rzutem. W kategorii chłopców zwyciężył z 8 celnymi rzutami Kacper Klimczok przed Miłoszem Siepką, Klaudiuszem Jadczakiem i Dawidem Augustyniakiem, z 6 celnymi rzutami każdy. Na III miejscu byli Mikołaj Kasprzak oraz Igor Żerko – po 4 celne każdy, natomiast na I V z 2 celnymi rzutami każdy znaleźli się Ksawery Jadczak, Marek Lamprycht, Kasper Żarnowski i Nikodem Żerko.

Poza konkursem w strzelaniu do tarczy i w rzucie granatem do celu swoją sprawność sportowo‑obronną sprawdziły panie – Monika Strzelińska, Irena Tyburek, Małgorzata Kaczorowska, Anna Woźnicka oraz Alina Szadkowska.

Ogółem dwubój sportowo‑obronny o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole wygrali: w kategorii dziewcząt Kinga Tyburek, a w kategorii chłopców Miłosz Siepka. Zwycięzcy otrzymali puchary, okazyjne dyplomy gratulacyjne i nagrody rzeczowe ufundowane przez przewodniczącego RM w Kole. Pozostałym zawodnikom (do 6. miejsca) wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, a zawodnicy poza miejscami punktowanymi obdarowani zostali tabliczkami czekolady. Najmłodszym zawodnikiem był 7‑letni Ksawery Jadczak. Dwubój sportowo‑obronny prowadzili wspólnie Andrzej Kowalski z Romanem Borysiewiczem. W komisji dwuboju uczestniczyła również Anna Woźnica.

 
czata 04 05 2016 64
Zwycięzcy dwuboju z prowadzącymi konkurencje; od lewej Roman Borysiewicz, Kinga Tyburek, Miłosz Siepka oraz Andrzej Kowalski

Po zakończeniu rozgrywek w świetlicy Klubu na wszystkich czekała gorąca herbata i słodki poczęstunek przygotowane przez Alinę Szadkowską i Annę Woźnicą. Kierownik Klubu pozytywnie podsumował zachowanie się uczestników dwuboju podczas ich zmagań w realizowanych konkurencjach nawiązując również do wydarzeń historycznych sprzed 98 laty.

Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” w Kole serdecznie dziękuje przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kole Arturowi Szafrańskiemu za pomoc w organizacji dwuboju poprzez ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysewicz
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.