Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3447
Artykułów:
2065
Odsłon artykułów:
11149569

Odwiedza nas

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

LIGA OBONY KRAJU

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE PATRIOTYCZNE
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO

 
Krajowy Rejestr Sądowy 0000086818
 

ZWRACAMY SIĘ Z UPRZEJMĄ PROŚBĄ O PRZEKAZANIE 1% PODATKU
NA SZCZYTNY CEL

SZKOLENIE I ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO MŁODZIEŻY W ZAKRESIE PATRIOTYCZNEGO-OBRONNEGO WYCHOWANIA, SPORTÓW OBRONNYCH, POLITECHNICZNYCH I WODNYCH (STRZELECTWO, KROSSY OBRONNE, MODELARSTWO, KRÓTKOFALARSTWO, RADIOORIENTACJA SPORTOWA, ŻEGLARSTWO I PŁETWO NURKOWANIE) A TAKŻE SZKOLENIE ŻOŁNIERZY REZERWY.
 
1 wwwsp5kab
 

Kolski LOK w Belwederze i w Sejmie RP

W piątkowy poranek 21 października 20‑osobowa grupa dzieci i młodzieży z Koła wraz z opiekunami wyjechała do Warszawy na zaproszenie posła na Sejm RP pana Leszka Galemby.

W programie grupa miała zwiedzanie Belwederu i wystawy związanej z marszałkiem Polski Józefem Piłsudskim, a zorganizowanej w 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. oraz przysłuchiwanie się obradom Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dla większości uczestników, jak się okazało, był to pierwszy wyjazd do Warszawy i do tego z bardzo ciekawym programem.

W Belwederze spotkanie z historią Polski niemal od powstania listopadowego aż do czasów współczesnych i ciekawie opowiedzianej przez przewodnika pana Krzysztofa. Dzięki przychylności pracowników Belwederu mogliśmy zrobić na pamiątkę kilka zdjęć. Po gmachu Sejmu RP oprowadzała nas przewodnik, pani Xymena, także po zakamarkach sejmowych. Dla niemal całej grupy ogromnym przeżyciem było uczestniczenie „na żywo” w obradach Sejmu i przysłuchiwanie się wypowiedziom posłów. Na galerii sejmowej dołączył do nas poseł Leszek Galemba, który zaopiekował się naszą grupą, kontynuując oprowadzanie grupy po Sejmie. Na koniec spotkania każdy z uczestników wyprawy do Sejmu RP obdarowany został przez posła sejmowymi gadżetami. No i obowiązkowo pamiątkowe zdjęcia. Mieliśmy jeszcze w planie zwiedzanie Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim i zapalenie zniczy na grobach znanych z historii postaci, ale opady deszczu odwiodły nas od tego zamiaru.

 
czata 04 05 2016 58a
Grupa z „Kolskiej Starówki” wraz z posłem Leszkiem Galembą na sejmowych schodach
czata 04 05 2016 58b
Klubowicze z „Kolskiej Starówki” na tle gmachu Sejmu
czata 04 05 2016 59a
Wraz z posłem Leszkiem Galembą w sejmowej sali audiowizualnej
czata 04 05 2016 59b
Z flagami LOK i miasta Koła na dziedzińcu przed Belwederem
czata 04 05 2016 60a
W Belwederze przy portrecie marszałka Józefa Piłsudskiego
czata 04 05 2016 60b
A tu już pod pomnikiem marszałka

Wszyscy uczestnicy serdecznie dziękują posłowi Leszkowi Galembie za zorganizowanie ciekawej wycieczki, zaś burmistrzowi Koła Stanisławowi Maciaszkowi za pomoc w jej przeprowadzeniu, a Monice Strzelińskiej, Alinie Szadkowskiej i Romanowi Borysiewiczowi kierownik grupy serdecznie dziękuje za ich troskliwą opiekę nad każdym uczestnikiem tej wyprawy.

Była to kolejna w tym roku – po wakacyjnych wyprawach do Łęczycy, Tumu, na Ostrów Legnicki i do Gniezna w 1050. rocznicę Chrztu Polski – lekcja historii i wiedzy obywatelskiej dla młodych kolan, zorganizowana przez Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka”.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysewicz
   
  powrot 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo cslii zagrze

logo_mon_1

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.