Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10060413

Odwiedza nas

Odwiedza nas 326 gości oraz 0 użytkowników.

Piknik Strzelecki Czarnoprochowego Klubu „Stare Strzelby”

W słoneczny poniedziałek, 1 maja 2017 r. Czarnoprochowy Klub Strzelecki „Stare Strzelby” oraz ZM LOK Jaworzno zorganizowali na miejskiej strzelnicy w Jaworznie Piknik Strzelecki.

Każdy, kto tylko odwiedził strzelnicę tego dnia, mógł skorzystać z wielu atrakcji. Przed wejściem odwiedzający mogli podziwiać wystawę dawnej broni czarnoprochowej i jej replik: broni o zapłonie lontowym, skałkowym i kapiszonowym. Wszyscy byli ciekawi, jaką broń obecnie uważa się za czarnoprochową? Ustawa określa: broń lub repliki broni sprzed 1850 r. Oznacza to, że można posiadać broń, której pierwowzór był wyprodukowany przed tą datą. System i sposób ładowania czy to, ile strzałów, jaką można oddać z takiej broni, nie są regulowane przepisami. Replika oznacza broń konstrukcyjnie i parametrycznie tożsamą w stosunku do oryginału. Piknik Strzelecki dawał wszystkim odwiedzającym także okazję do wypróbowania takiej broni. Każdy chętny, niezależnie od wieku, pod czujnym okiem doświadczonych strzelców mógł przekonać się, jak taką broń się ładuje i jak się z niej strzela. Była to największa atrakcja Pikniku. Chętnych nie brakowało, strzelali i młodzi i dorośli, a każdy kto „powąchał prochu” odchodził ze stanowiska z uśmiechem.

 
czata 2017 01 02 51
czata 2017 01 02 52a
czata 2017 01 02 52b
czata 2017 01 02 53
Zwycięzcy w kategorii dorośli: Henryk Kozioł (I), Mirosław Sokół (II), Grzegorz Sakłak (III)

Dla dzieci przygotowano konkurs plastyczny polegający na narysowaniu różnokolorową kredą naszej strzelnicy. Prace były bardzo dobre i wszyscy otrzymali słodycze i gadżety ufundowane przez ZM LOK, Politechnikę Częstochowską i Czarnoprochowy Klub Strzelecki LOK „Stare Strzelby”.

Na odwiedzających czekał też Punkt PCK, gdzie panie Ania Grelowska i Teresa Prostak udzielały wyczerpujących odpowiedzi, kiedy, gdzie i po co oddaje się krew, dlaczego ważna jest wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Każdy chętny mógł też zapoznać się z ofertą Ligi Obrony Kraju w Jaworznie oraz Czarnoprochowego Klubu Strzeleckiego „Stare Strzelby”. Wszelkiej informacji udzielali: Beata Raś, Zofia Adamiak, Krystyna Sokół, Marcin Mlostek, Franciszek Kożuch, Marcin Bartkiewicz, Wojciech Zymon.

Na zakończenie „Stare Strzelby” zorganizowały jeszcze ognisko i pieczenie kiełbasek.

Impreza była niezwykle udana, było ciepło, pogoda dopisała i przybyło blisko stu gości. Niektórzy byli tak zachwyceni tą bronią, że już w sobotę (6 maja) ponownie przybyli na strzelnicę na zawody strzeleckie, by zobaczyć jak strzelają najlepsi.

W czwartek (4 maja) na strzelnicy odbyły się II Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Pana Józefa Kota. Zwycięzcami wśród dorosłych zostali: 1. Henryk Kozioł, 2. Mirosław Sokół, 3. Grzegorz Sakłak; wśród młodzieży: 1. Kacper Zastrzeżyński, 2. Julia Nosal, 3. Dawid Nosal; a najlepszą z pań – Zofia Adamiak.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, natomiast najlepszy strzelec – Kacper Zastrzeżyński – otrzymał puchar z rąk pana Józefa Kota. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w różnych konkursach i zawodach.

Klub „Stare Strzelby” i ZM LOK Jaworzno zaprasza na wszystkie swoje zawody, widzowie oraz przyszli pasjonaci i sympatycy strzelectwa są zawsze mile widziani.

 
  KRYSTYNA SOKÓŁ, FRANCISZEK KOŻUCH
  powrot

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej