Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2012
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
9889790

Odwiedza nas

Odwiedza nas 477 gości oraz 0 użytkowników.

99 rocznicy odzyskania niepodległości na Myślenickiej strzelnicy

7 listopada br. na myślenickiej strzelnicy odbyły się XI Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Gimnazjalistów z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Organizatorem XI Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Gimnazjalistów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myślenicach . Współorganizatorem zawodów było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" w Myślenicach, odrodzone 10 lutego 1989 r. , kontynuujące działalność Towarzystwa Drużyny Sokoła założonego w 1912 r.

W imprezie strzeleckiej udział wzięło osiem drużyn reprezentujących szkoły i dziewiąta drużyna rezerwowa, składająca się z uczestników biorących udział tylko w konkurencji indywidualnej . Osiem szkolnych drużyn (po trzy dziewczęta i trzech chłopców), reprezentowało: Szkołę Podstawową nr 2, nr 3 i nr 4 w Myślenicach, Szkołę Podstawową w Krzyszkowicach, Zespół Placówek Oświatowych w Drogini, Zarząd Powiatowy LOK w Myślenicach, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" i LOK Myślenice przy Szkole Podstawowej nr 2 . Łącznie w zawodach wzięło udział 53 zawodników. Znaczenie zawodów podkreślił swoją obecnością ze strony Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" prezes Marek Mikoś oraz skarbnik Zbigniew Trzciński, a ze strony Ligi Obrony Kraju Bogdan Pietrzyk reprezentujący Zarząd Wojewódzki w Krakowie oraz Zarząd Powiatowy w Myślenicach . Przed zawodami kierownik zawodów Wojciech Kaźnica udzielił instruktażu z zakresu bezpieczeństwa posługiwania się bronią na strzelnicy, a następnie sędzia główna Julia Ingarden dokonała losowania kolejności drużyn w strzelaniu, a po zakończeniu zawodów i podliczeniu punktacji oficjalnie podała do wiadomości osiągnięte wyniki.

czata 05 06 2017 51a
Otwarcie XI Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Gimnazjalistów z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
czata 05 06 2017 51b
Najlepsze dziewczęta w rywalizacji indywidualnej: 1. Zuzanna Stefan; 2. Aneta Domarecka; 3. Karolina Ingarden; 4. Natalia Grabowska; 5. Weronika Nowak oraz (od lewej): skarbnik i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" - Zbigniew Trzciński i Marek Mikoś (współorganizator), sekretarz Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie i zarazem wiceprezes Zarządu Powiatowego w Myślenicach Bogdan Pietrzyk 
czata 05 06 2017 52a
Najlepsi chłopcy w rywalizacji indywidualnej: 1. Radosław Cebula; 2. Filip Horabik; 3. Szymon Brytan; 4. Radosław Ostrowski; 5. Mateusz Styczeń oraz (od lewej): skarbnik i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" - Zbigniew Trzciński i Marek Mikoś (współorganizator), sekretarz Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie i zarazem wiceprezes Zarządu Powiatowego w Myślenicach Bogdan Pietrzyk
czata 05 06 2017 52b
Wszyscy nagrodzeni uczestnicy oraz (od lewej): skarbnik i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" - Zbigniew Trzciński i Marek Mikoś (współorganizator), sekretarz Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie i zarazem wiceprezes Zarządu Powiatowego w Myślenicach Bogdan Pietrzyk i kierownik zawodów Wojciech Kaźnica
czata 05 06 2017 53a
Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie i zarazem wiceprezes Zarządu Powiatowego w Myślenicach Bogdan Pietrzyk wręcza Radosławowi Cebuli statuetkę dla najlepszego strzelca zawodów (88/100 pkt.)
czata 05 06 2017 53b
Wszyscy uczestnicy XI Powiatowych Zawodów Strzeleckich dla Gimnazjalistów z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - na pierwszym planie najlepszy strzelec zawodów Radosław Cebula wraz z organizatorem Bogdanem Pietrzykiem 

Zawodnicy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców w konkurencjach: 3 strzały próbne i 10 strzałów ocenianych do tarczy sportowej TS-2, odległość 10 m, postawa stojąca . W klasyfikacji drużynowej wyłowiono trzy najlepsze drużyny, w indywidualnej - po pięć dziewcząt i chłopców

Drużynowo: 1. TG „Sokół" Myślenice (Aneta Domarecka, Justyna Sałach, Karolina Ingarden, Szymon Brytan, Kamil Święch, Michał Ogrodny) - 456 pkt . ; 2. SP nr 4 Myślenice (Zuzanna Stefan, Klaudia Hajdus, Katarzyna Orawin, Sebastian Jamrozik, Filip Horabik, Łukasz Orawin) - 453 pkt: 3 . SP nr 2 Myślenice (Emilia Klemensiewicz, Nikoletta Jaśkowiec, Natalia Orawin, Jakub Chwała, Szymon Jędryczko, Jakub Miska) - 439 pkt:

Indywidualnie . Dziewczęta: 1. Zuzanna Stefan, SP nr 4 - 83 pkt.; 2 . Aneta Domarecka, TG „Sokół", 81 pkt. (mająca cztery „10"); 3. Karolina Ingarden, TG „Sokół" - 81 pkt. (mająca jedną „10"); 4. Natalia Grabowska, SP Krzyszkowice - 81 pkt.; 5 m. Weronika Nowak, SPO Droginia - 80 pkt. Chłopcy: 1. Radosław Cebula, ZP LOK - 88 pkt.; 2 . Filip Horabik, SP nr 4 Myślenice - 86 pkt.; 3. Szymon Brytan, TG „Sokół" - 85 pkt.; 4 . Radosław Ostrowski, LOK przy SP nr 2 Myślenice - 84 pkt.; 5 . Mateusz Styczeń, ZP LOK - 81 pkt.

Komisja sędziowska oraz organizatorzy przyznali ponadto nagrodę dla najlepszego zawodnika tych zawodów, którym został Radosław Cebula z wynikiem 88 pkt .

Za ufundowanie nagród organizatorzy zawodów bardzo dziękują wszystkim sponsorom.

 
  Tekst i zdjęcia: BOGDAN PIETRZYK
  powrot

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej