14671200

Odwiedza nas

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

I Miejsce w finale Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej

5 czerwca 2014 r. na strzelnicy Zdrojki Prawe podsumowano wyniki Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych. Była to już czternasta edycja zawodów strzeleckich organizowanych przez Powiatową Organizację LOK w Turku w porozumieniu z opiekunami sekcji strzeleckich działających w szkołach i placówkach wychowawczych na terenie Turku i powiatu tureckiego. W tegorocznej Lidze uczestniczyły drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach. Łącznie rywalizowało ze sobą w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej ponad 60 zawodników.

czata 2014 04 05 66

czata 2014 04 05 67

Uczestnictwo młodzieży w tej formie zajęć to nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności strzeleckich, poznania swojego charakteru, okazja do sportowej rywalizacji, przyjemność reprezentowania swojej szkoły. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w turniejach strzeleckich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju lub inne organizacje i instytucje na szczeblu regionu Wielkopolski.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła I drużyna Zespołu Szkół Technicznych w składzie: Dawid Cieśliński, Kamil Polewski i D amian Szymański. Dalsze miejsca w klasyfikacji drużynowej zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej zajęli również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych – Dawid Cieśliński, Michał Raszewski i Radosław Łuczak.

Zwycięska drużyna startowała wcześniej w finale wojewódzkich zawodów strzeleckich z karabinka sportowego „O Srebrne Muszkiety” – Września 2014, gdzie zajęła 6. miejsce w Wielkopolsce.

Na zakończenie Ligi przeprowadzono zawody w strzelaniu z karabinka sportowego dla najlepszych zawodników. Ten pojedynek również wygrał Dawid Cieśliński.

Puchary starosty powiatu tureckiego oraz dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników wręczył prezes Powiatowej Organizacji LOK w Turku Zbigniew Gargula.