Jesienny weekend z latawcem

Powiatowe Zawody Latawcowe LOK „Jesienny weekend z latawcem” o Puchar Starosty Powiatowego odbyły się po raz pierwszy – 11 października na terenie byłego lotniska w Chojnie. Inicjatorem, jak i organizatorem tych zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w G ryfinie, a celem była popularyzacja modelarstwa wśród dzieci i młodzieży, zabawa na świeżym powietrzu połączona z elementami rywalizacji sportowej oraz szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury technicznej i rozbudzanie zainteresowania wszystkimi rodzajami lotnictwa.

czata 2014 06 67a
Ocena statyczna latawców
czata 2014 06 67b
Wręczenie nagród

Zawody przeprowadzono przy finansowym wsparciu senatora RP Sławomira Preissa, europosła Bogusława Liberadzkiego, Starostwa Powiatowego w G ryfinie, Urzędu Miasta i Gminy Gryfino, Urzędu Miejskiego w Chojnie i Moryniu. W sobotę, pomimo deszczu, na lotnisko przybyło 9 drużyn. Zawody zaszczycili swoją obecnością senator Sławomir Preiss z małżonką, burmistrz Chojny Adam Fedorowicz z małżonką oraz przewodniczący Rady Kazimierz Komorzycki. Zawodników, opiekunów oraz gości przywitał prezes Zarządu Powiatowego LOK w Gryfinie Franciszek Bąk. Po chwili oczekiwań, kiedy niebo zaczęło się przejaśniać, rozpoczęły się zawody.

Komisja sędziowska oceniała najpierw wygląd latawców, a później płynność i wysokość lotu. W zawodach rywalizowały drużyny szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz w kategorii open. W powietrzu unosiły się latawce płaskie, jak i skrzynkowe. W czasie obrad komisji ratownicy Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego przeprowadzili szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Po burzliwych obradach sędziowie ogłosili wyniki.

Wśród szkół podstawowych w kategorii latawce płaskie pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie, a wśród szkół gimnazjalnych drużyna z Zespołu Szkół w G ryfinie. W kategorii open pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. Najlepszy latawiec skrzynkowy wykonała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gryfinie.

czata 2014 06 68
Wspólne, pamiątkowe zdjęcie uczestników zawodów

Na zakończenie zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Najlepszym zawodnikom indywidualnym wręczono dyplomy, medale i statuetki, a najlepszym drużynom dyplomy, medale i puchary. Po uroczystym zakończeniu wszyscy mogli zjeść kiełbaskę upieczoną przy ognisku. Mimo niesprzyjającej aury było miło i wesoło. Udaną imprezę zakończyło wspólne zdjęcie zawodników. Do zobaczenia za rok!

  Jolanta Jabłońska
   
  powrot 

 

 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.