Kolska LOK w Cottbus

Na grudniowym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Cottbus (Niemcy) 13 grudnia br. przebywała grupa lokowców z Koła wraz z Zespołem Ludowym „Grzegorzewianki” z G rzegorzewa. Wyjazd zorganizowało Biuro Podróży RAJD‑TOUR z Konina. Członkowie kolskiego LOK zabrali ze sobą organizacyjną flagę, jak na inne wyjazdy, promując tym samym Ligę poza granicami Polski. W drodze do Cottbus grupa zwiedzała w Brodach zabudowania restaurowanego pałacu hrabiego Brühla, a w Branitz na Łużycach świetnie utrzymany pomimo pory zimowej park w stylu francuskim księcia Pucklera.

 
czata 2014 06 65a
Kolscy lokowcy z flagą przed pałacem hrabiego Brühla w Brodach
czata 2014 06 65b
Grupa z Koła i z Grzegorzewa przy pałacu księcia Pucklera w Branitz

Tuż przed Cottbus, w Hornow, w manufakturze czekolady prowadzonej przez belgijskich cukierników grupa zwiedziła zakład i zapoznała się z procesem produkcyjnym prześwietnej belgijskiej czekolady, a także jej skosztowała. Oczywiście nie obyło się bez zakupów czekoladowych wyrobów w przyzakładowym sklepiku.

 
czata 2014 06 66
Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Cottbus

W samym Cottbus na staromiejskim rynku na oświetlonym kolorowymi lampionami Jarmarku Bożonarodzeniowym zachwyciły uczestników wycieczki liczne stragany z wyrobami miejscowych rzemieślników. Lukrowane w różnych kształtach pierniki, wielorakie miody, nalewki ziołowe, czekoladowe pralinki, no i tradycyjne na tego typu jarmarkach kiełbaski, jak i wiele innych świątecznych wspaniałości cieszyły oczy zwiedzających, a niejednej osobie mogły zawrócić w głowie. A że dopisała pogoda, żal było wyjeżdżać ze świątecznego Cottbus i dopiero w późnych godzinach nocnych grupa powróciła do Koła.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz
   
  powrot 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.