Zawody strzeleckie w Siedlcach

Kilkudziesięciu uczniów siedleckich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizowało w strzelaniu sportowym na terenie strzelnicy „Dragon”. Klub Strzelectwa Sportowego „Dragon” wspólnie z Zarządem Rejonowym LOK w Siedlcach zorganizował z okazji 70. rocznicy powstania Ligi Obrony Kraju zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz kulowej.

 
czata 2014 06 53
Strzelanie z karabinka sportowego kalibru 5,6 mm
czata 2014 06 54
Na podium zdobywca I miejsca w dwuboju Paweł Bakarski z II Liceum Ogólnokształcącego. Po prawej prezes Zarządu Rejonowego LOK w Siedlcach kpt.(r) Jerzy Mandał. Z lewej wiceprezes ZR LOK Jerzy Gieruk

W pierwszej konkurencji dziewczęta oddały po 20 strzałów z pistoletu pneumatycznego oraz pistoletu sportowego kaliber 5,6 mm. W tej kategorii I miejsce wywalczyła Gabriela Mazurczak z II LO z wynikiem 370 pkt., przed Gabrielą Wielogórską z G imnazjum Katolickiego, która uzyskała 341 pkt. i A drianą Rosą z G imnazjum nr 3 z wynikiem 334 pkt.

Główną konkurencją zawodów było strzelanie z karabinka pneumatycznego i karabinka sportowego kaliber 5,6 mm. W dwuboju zwyciężył Paweł Bakarski z II LO z wynikiem 369 pkt., za co otrzymał puchar prezesa Organizacji Rejonowej LOK za najlepszy wynik. Puchar wręczył prezes ZR LOK w Siedlcach kpt.(r) Jerzy Mandał.

Drugie miejsce wywalczył Michał Kamiński z I Katolickiego LO z wynikiem 292 pkt., a miejsce trzecie zajął Szymon Ciok z IV LO z wynikiem 283 pkt.

W rywalizacji dziewcząt najlepszy wynik, 381 pkt., wywalczyła Dominika Wołosewicz z ZSP nr 3 i otrzymała puchar prezesa LOK w Siedlcach. Puchar wręczył prezes Jerzy Mandał. Miejsce drugie z wynikiem 366 pkt. zajęła Anastazja Pietrzak z I LO, miejsce trzecie z wynikiem 335 pkt. Aleksandra Krawczyk z Gimnazjum nr 1. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna Gimnazjum nr 1, zdobywając puchar ufundowany przez KSS „Dragon”.

W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepsza była drużyna IV LO, otrzymując także puchar ufundowany przez KSS „Dragon”. Zawodnicy, którzy wywalczyli miejsca I‑III otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Puchary i dyplomy wręczył wiceprezes Klubu Leszek Chromiński.

 
   
  powrot 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.