Mikołajkowe strzelanie w LOK

6 grudnia br. w dzień Świętego Mikołaja Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” zorganizował na strzelnicy przy ul. Pułaskiego 8 w Kole otwarty konkurs strzelecki z pneumatyka do tarczy.

Do konkursu przystąpiło ogółem 15 zawodników w wieku 6-14 lat oraz osoby dorosłe. Na wstępie, tuż przed konkursem instrukcji zachowania się na strzelnicy, a także bezpiecznego oddania strzału udzielił kierownik klubu. Każdy z zawodników oddał po 10 strzałów punktowanych do tarczy oddalonej o 10 m od stanowiska strzeleckiego. Po strzelaniu, w świetlicy klubowej, przy gorącej herbacie i ciastku podsumowane zostały wyniki konkursu. W kategorii dziewcząt do lat 12 zwyciężyła Karolina Strzelińska ze Starego Rynku, zdobywając 21 pkt.

 
czata 2014 06 63
Miłosz Siepka ze swoją trafioną dziesiątką
czata 2014 06 64
Wspólne zdjęcie tuż po zawodach

W kategorii chłopców do lat 6 zwyciężył z 25 pkt. Oskarek Wojewoda z ul. Broniewskiego, do lat 9 z 45 pkt. zwyciężył Filip Wojtysiak z ul. Sienkiewicza, a kategorii do lat 14 z 64 pkt. pierwszy był Miłosz Siepka z ul. Jasnej przed Andrzejem Śniegowskiem 44 pkt. z ul. Kajki. Pochwała należy się również i 9‑letniemu Klaudiuszowi Jadczakowi ze Starego Rynku, który po raz pierwszy, jak sam przyznał, wziął udział w konkursie strzeleckim i jeszcze nigdy w życiu nie strzelał z broni. Wystrzelał jak na pierwszy raz aż 15 pkt. W kategorii osób dorosłych z 83 pkt. zwyciężył Roman Borysiewicz z ul. Sienkiewicza przed Józefem Kaczorowskim z 75 pkt. z ul. Stary Rynek.

Każdy z uczestników konkursu obdarowany został tabliczką czekolady oraz czekoladową figurką św. Mikołaja.

  Tekst i zdjęcia: Ryszard Borysiewicz
   
  powrot 

 

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.