powstanie 63dni wolnosci

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Płocka młodzież lubi strzelać. Wiosenna rywalizacja

plock 04 2018 2Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Płocku odbyły się zawody organizowane wspólnie przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i LOK.

Jako pierwsze rozegrano XLI zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze – 2018”. Organizatorem był Mazowiecki Kurator Oświaty przy współudziale Ligi Obrony Kraju, Zespołu Szkół Technicznych, Polskiego Czerwonego Krzyża, Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Władysława Broniewskiego oraz Komendy Policji i Nadleśnictwa Płock. Zawody odbyły się na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Płocku, gdzie przeprowadzone zostały konkurencje: test sprawnościowy oraz podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna. Z kolei w strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Płocku odbyło się strzelanie oraz rzut granatem, a w leśniczówce „Brwilno” – bieg na orientację i podsumowanie zawodów.

Do konkurencji zgłosiły się trzyosobowe drużyny – 7 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców. Pierwsze miejsce drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęły drużyny z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, w składzie: Natalia Szmulewicz, Oliwia Paciuszkiewicz, Klaudia Ogrodnik oraz Krystian Cieślak, Bartosz Baranowski i Adam Skrobosz. Opiekunem zwycięskich drużyn jest Tadeusz Dorobek. Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Płocku odbył się także etap rejonowy LVII zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2018”. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn dziewcząt i 9 drużyn chłopców.

plock 04 2018 1

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęli: Paulina Krystek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku z wynikiem 86 punktów (na 100 możliwych do zdobycia) oraz Marcin Leonarczyk – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Emilii Plater w Płocku z wynikiem 90 punktów.

Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii dziewcząt (240 punktów na 300 możliwych do zdobycia) zajęła drużyna z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, w składzie: Klaudia Ogrodnik, Oliwia Paciuszkiewicz i Natalia Szmulewicz. Jej opiekunem jest Tadeusz Dorobek. Pierwsze miejsce drużynowo w kategorii chłopców (250 punktów) zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, w składzie: Hubert Brzeziński, Tomasz Grudziński i Marcin Leonarczyk. Opiekuje się nią Konrad Popławski. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii indywidualnej dziewcząt i chłopców otrzymali medale i dyplomy. Za zajęcie pierwszego miejsca indywidualnie dodatkowo uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

plock 04 2018 2

W kategorii drużynowej dziewcząt i chłopców najlepszym drużynom zostały wręczone puchary i dyplomy, pozostałym drużynom dyplomy. Zabezpieczenie medyczne w czasie trwania zawodów zapewniła Szkolna Drużyna Medyczna PCK pod opieką Małgorzaty Magierskiej z Zespołu Szkół Zawodowych im. M. Skłodowskiej-Curie w Płocku.

Jak widać zainteresowanie strzelectwem wśród młodzieży jest duże. Stąd pomysł na zorganizowanie szkolenia strzeleckiego, na które płocki oddział Ligi Obrony Kraju pozyskał dofinansowanie z Urzędu Miasta – Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do uprawiania strzelectwa Zajęcia, obejmujące strzelania z pistoletu i strzelby na strzelnicy LOK przy ulicy Norbertańskiej, będą prowadzić instruktorzy z KS Grot LOK Płock – informuje Honoriusz Siarkowski, wiceprezes zarządu KS Grot LOK Płock.

(jac)
Fot. Materiały LOK i MKOpowrot

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.