Oferta pracy

Autorski wieczór poezji Mariusza Mecki w Starogardzie Gdańskim

Jak się okazuje, Liga Obrony Kraju to nie tylko strzelectwo sportowe, kluby wodne, łączność, sporty obronne czy koła rycerskie. Nasi członkowie mają szeroki wachlarz pasji i zainteresowań. Na przykład jeden z naszych członków, Mariusz Mecka, nie tylko należy do Klubu Strzeleckiego LOK „Tarcza” w Starogardzie Gdańskim, jest seniorem Koła LOK „Adamantos – Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego” oraz prezesem Klubu LOK Miłośników Pojazdów Militarnych STG, ale również tworzy poezję. Wiersze pisze już od ponad 20 lat i zapewnia, że będzie pisał dalej..

Na co dzień znamy Mariusza jako kolegę, na którego zawsze można liczyć. Budowlańca i utalentowanego „średniowiecznego” rzemieślnika, nieraz pomagającego w pracach społecznych w naszej siedzibie, jak również osobę, której nieobce są cnoty rycerskie. Miłym zaskoczeniem dla nas było zaproszenie na spotkanie autorskie Mariusza, które odbyło się 25 listopada 2018 r. w Starogardzkim Centrum Kultury. Była to promocja jego tomiku poezji pt. „Najlepszy dzień”, wydanego przy współudziale środków ze stypendium prezydenta Starogardu Gdańskiego. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wiersze, oprócz autora, recytowali członkowie Zespołu Teatralnego „Magiczny Wiek” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku S – Centrum w Starogardzie Gdańskim oraz Jan Radzewicz. Część wierszy, do których muzykę skomponowali Sławek i Wiktoria Kubkowscy (członkowie zespołu „Białe Moje”), zaprezentowano w formie poezji śpiewanej przy akompaniamencie Zespołu Wokalno‑Muzycznego działającego przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

Wiersze Mariusza okazały się pełne zadumy i refleksji. Nie zabrakło emocji, a nawet łez wzruszenia. Cieszymy się z tego sukcesu i życzymy kolejnych. Zobaczymy, czym jeszcze nas zaskoczy.

LESZEK KRZYKOWSKI
KRZYSZTOF RECZKO

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.