Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Konkurs patriotyczno‑komputerow z cyklu konkursów malowanie na ekranie pt . „Śląskie powstańcze zrywy”

W 2019 roku rozpoczęły się w Polsce obchody rocznicowe związane z trzema powstaniami śląskimi. Wpisując się w ten temat i te klimaty, w Szkole Podstawowej nr 3 w Jaworznie 20 maja został zorganizowany wyjątkowy konkurs. Organizatorzy i główni sponsorzy to: Politechnika Częstochowska, Zarząd Miejski LOK Jaworzno, Szkoła Podstawowa nr 3 w Jaworznie oraz Klub Przyjaciół Książek Anny Sokół.

Konkurs polegał na wykonaniu w programie graficznym rysunku do fragmentu utworu Anny Sokół „Owieczki i wilk”, który zilustrowałby podjęcie zorganizowanych, wspólnych działań, a nie działań w rozproszeniu czy w pojedynkę.

czata 2019 04 05 61aUczennica w trakcie tworzenia oryginalnej ilustracji

czata 2019 04 05 61aPrace powstawały za pomocą specjalnego programu graficznego

Dzieci pracowały bardzo skupione i z zaangażowaniem pytały, czy na pewno dobrze zrozumiały temat i wnioski z niego płynące. Uczniowie stworzyli niesamowite i bardzo oryginalne prace. W skład jury konkursowego wchodziły panie: przewodnicząca Krystyna Sokół – wykładowca Politechniki Częstochowskiej, Marta Dąbroś i Agnieszka Kurzawa – nauczycielki informatyki ze Szkoły Podstawowej nr 3. Jury stanęło przed niełatwym zadaniem wybrania najlepszych prac. Laureatkami zostały: 1. Weronika Górska kl. IV a, 2. Ewa Hulka kl. IV b, 3. Aleksandra Barańska i Florentyna Osman – obie kl. III. Wyróżnienia przyznano Emilii Zając, Julii Musiał z kl. IV a oraz Martynie Sawiak z kl. III.

Zadanie było bardzo trudne, ale dzieci poradziły sobie z tematem wyśmienicie. Prace były różne, widać z zaawansowania korzystania z programów graficznych już przyszłych inżynierów informatyków. Narybek rośnie, by stać się w przyszłości studentami np. Politechniki Częstochowskiej. Gratulujemy uczniom i nauczycielom, którzy włożyli mnóstwo pracy, by swoich podopiecznych do tego konkursu przygotować. Czekamy na tych „najlepszych z najlepszych” w przyszłym roku, by znów stanęli w szranki kolejnej edycji konkursu „Malowanie na ekranie” oraz innych, też bardzo fajnych konkursów.

KRYSTYNA SOKÓŁ

powrot

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.