Szukaj

FJE Facebook Like Box

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
5321
Artykułów:
2208
Odsłon artykułów:
14247059

Odwiedza nas

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

www63dnipowstania
 

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

XLIV Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK

W Pleszewie na obiektach Rejonowej Organizacji LOK – strzelnicy Karczemka k. Ludwiny, 8 czerwca br. odbyły się XLIV Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju. Organizatorem zawodów była Wielkopolska Organizacja Wojewódzka Ligi, a współorganizatorem Rejonowa Organizacja w Pleszewie. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn, tj. 45 osób reprezentujących Zarządy Powiatowe i Rejonowe Ligi Obrony Kraju z terenu województwa wielkopolskiego. Kierownikiem zawodów był st. chor. (r) Czesław Bzowy, sędzią głównym Zygmunt Urbaniak, kierownik Rejonowej Organizacji LOK w Pleszewie.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w strzelaniu z karabinka AKMS, pistoletu wojskowego P‑83, rzucie granatem na odległość 25 m oraz pojedynku strzeleckim. N adzór nad sprawnym przebiegiem zawodów sprawował prezes Rejonowej Organizacji LOK w Pleszewie Jacek Przepierski oraz prezes Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK płk Ryszard Wiliński.

Najlepszym strzelcem z karabinku AKMS okazał się Wojciech Barczak, reprezentujący Rejonową Organizację LOK w Obornikach Wielkopolskich, zdobywając 91 pkt., który również w strzelaniu z pistoletu wojskowego P‑83 zajął pierwsze miejsce z 99 pkt. W rzucie granatem najlepszy okazał się Jakub Świtalski z Powiatowej Organizacji LOK w Rawiczu.

czata 2019 04 05 35aWspólne zdjęcie uczestników zawodów. Na starcie stanęło 45 osób

czata 2019 04 05 35bNa zdjęciu reprezentacje Wrześni, Rawicza i Pleszewa

czata 2019 04 05 36aStrzela reprezentacja Wrześni, która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej

czata 2019 04 05 36bReprezentacja Pleszewa

czata 2019 04 05 37Sędziowie zawodów

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK, w strzelaniu z karabinka AKMS zdobyła 255 pkt., a w strzelaniu z pistoletu wojskowego reprezentacja ta uzyskała 284 pkt. W rzucie granatem najlepszą reprezentacją okazała się drużyna z Powiatowej Organizacji LOK we Wrześni, zdobywając 17 pkt.

Klasyfikację generalną wygrała reprezentacja Powiatowej Organizacji LOK we Wrześni, uzyskując łącznie 61 pkt.

Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze. Puchary oraz dyplomy wręczali kierownik zawodów st. chor.(r) Czesław Bzowy, prezes Rejonowej Organizacji LOK w Pleszewie Jacek Przepierski oraz prezes Wielkopolskiej Organizacji LOK płk Ryszard Wiliński.

Tekst: MAREK STEBACH
Zdjęcia: Marek Zimnoch

powrot

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.