Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Koło Strzeleckie LOK „4” w Śremie

Koło Strzeleckie LOK „4” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie działa od 17 lat. W tym czasie zorganizowanych zostało wiele imprez, w większości dla dzieci i młodzieży, ale też dla dorosłych. Instruktorami zajęć strzeleckich są obecnie: Jolanta Klak – prezes oraz Alicja Herter, Wiesława Grobelna, Paweł Wesołek i Paweł Marciniak. W tym roku Alicja Herter objęła również funkcję kierownika LOK Rejonu Śrem/Środa Wielkopolska.

Dwa lata temu, podczas wielkiej nawałnicy, została zalana piwnica szkoły, w tym pomieszczenia strzelnicy. Potrzebne było nie tylko osuszenie ścian i podłogi, ale kapitalny remont, w którym pomogły władze miasta i powiatu. W związku z tym przez cały rok szkolny 2017/2018 strzelnica była nieczynna. Po przeprowadzonym remoncie instruktorzy sami dokonali modernizacji pomieszczeń. Zajęcia na strzelnicy rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. Ale wcześniej, już w czasie wakacji letnich przeprowadzono turnieje strzeleckie w ramach akcji „Lato z LOK”. Zajęcia treningowe odbywały się w poniedziałki i środy w godz. 10–12. Z akcji skorzystało 41 uczniów w wieku od 5 do 15 lat ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 4.

czata 2019 04 05 46a

czata 2019 04 05 46b

czata 2019 04 05 46cKoło Strzeleckie LOK „4” przy SP nr 4 w Śremie organizuje wiele zajęć strzeleckich dla dzieci i młodzieży

Obecnie zajęcia odbywają w każdy poniedziałek od godz. 17. Od września do czerwca prowadzona jest dla uczniów Szkolna Liga Strzelecka. Wyniki comiesięcznych turniejów pozwalają na wyłonienie mistrza strzeleckiego. Najlepsi otrzymują puchary, pozostali medale i nagrody rzeczowe.

W styczniu br. tradycyjnie zorganizowane zostały zajęcia w ramach akcji „Zima z LOK”. Uczestniczyli w niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dzieci z półkolonii organizowanej przez Klub „Relax” i Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta w Śremie. Zajęcia odbyły się 14 i 21 stycznia 2019 r., a udział w nich wzięło 82 dzieci. Podczas „Drzwi otwartych” w Szkole Podstawowej nr 4 kandydaci na uczniów mogli wraz z rodzicami zwiedzić swoje przyszłe miejsce nauki. Wielu odwiedziło też strzelnicę i skorzystało z możliwości strzelania, oczywiście z pomocą instruktorów.

czata 2019 04 05 47Najlepsi zawodnicy w organizowanych przez KS LOK „4” konkursach nagradzani są pucharami,
medalami i nagrodami rzeczowymi

W tym roku przeprowadzono także inne zajęcia strzeleckie, np. trening uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie pod opieką Wojciecha Liska; Turniej Strzelecki o tytuł Mistrza Oddziału Śrem Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności – mistrzem został Franciszek Chiliński; zajęcia strzeleckie dla członków Klubu Seniora „Nadzieja”, działającego przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Brata Alberta w Śremie czy zajęcia strzeleckie dla uczniów z Hiszpanii goszczących w Szkole Podstawowej nr 4.

Ponadto 30 marca przeprowadziliśmy kolejny finał wojewódzkiego konkursu „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Wzięły w nim udział trzy drużyny ze Śremu i Wrześni. Zawodnicy musieli się zmierzyć w pięciu konkurencjach: test z wiedzy marynistycznej, rzutki, węzły, pływanie oraz strzelanie. Zwyciężyła I drużyna ze Śremu w składzie: Wiktoria Mucha i Bartosz Jabłoński oraz Karolina Mucha i Jakub Wojciechowski, przygotowana przez Marzenę Soborę. W maju reprezentowali oni Wielkopolskę na etapie ogólnopolskim konkursu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strzelnicy!


powrot

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.