Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Regaty Żeglarskie Dni Morza. Puchar Polski PSKO w klasie Optimist

W dniach 22–23 czerwca 2019 r., na Jeziorze Kierskim k. Poznania odbyły się Regaty Żeglarskie Dni Morza w ramach Pucharu Polski PSKO w klasie Optimist grupa A i B. Organizatorem regat była Liga Obrony Kraju, którą reprezentował Prezes płk Jerzy Salamucha. Wystartowało w nich blisko 50 zawodników – dzieci i młodzieży, a najliczniej obsadzona była klasa Optimist w grupie B . W regatach wzięli udział reprezentanci z 6 klubów.

Regaty zaliczane są do ogólnopolskiej punktacji Pucharu Polski PSKO, co wymagało od organizatora – Ligi Obrony Kraju, dużego nakładu pracy, żeby przeprowadzić imprezę w sprawny sposób i zgodnie z wymogami PSKO. Sobota była pierwszym dniem startów, rozegrano po 3 wyścigi, w każdej z klas oraz w niedzielę po 2 wyścigi.

czata 2019 04 05 43aczata 2019 04 05 43bZwycięzcy na podium

czata 2019 04 05 44aGłówną nagrodę regat – dwa sportowe żagle do łodzi klasy Optimist ufundował Prezes LOK
płk Jerzy Salamucha

czata 2019 04 05 44bPamiątkowe zdjęcie nagrodzonych uczestników regat i organizatorów zawodów

czata 2019 04 05 45Jezioro Kierskie – zawodnicy w swoich łodziach

Impreza nie miałaby godnej oprawy bez firm wspierających organizację zawodów oraz fundatorów nagród zorientowanych na rozwój sportu i rekreacji dzieci i młodzieży. Wśród nich należy wymienić: Biuro Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, TMS Medical,Lorenz Bahlsen Snack World sp. z o.o., Black Smith, Termy Tarnowskie, Coca Cola West Poland sp. z o.o., firma Dashki, Sklep Żeglarski Kada, Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski w Poznaniu. Główną, bardzo cenną, nagrodę regat – dwa sportowe żagle do łodzi klasy Optimist ufundował Prezes Ligi Obrony Kraju płk Jerzy Salamucha.

Uroczyste zakończenie regat miało miejsce w niedzielę 23 czerwca, podczas którego wszyscy startujący zawodnicy otrzymali ufundowane przez darczyńców nagrody, puchary i dyplomy. Serdeczne żeglarskie podziękowania dla Prezesa LOK Jerzego Salamuchy

Tekst: EWA KRZYWIAK
Poznański Klub Morski LOK
Zdjęcia: Mirosław Bloch

powrot

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.