Szukaj

FJE Facebook Like Box

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
5375
Artykułów:
2211
Odsłon artykułów:
14719208

Odwiedza nas

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

XII Majówka w Reymontówce

W niedzielę 22.05.201 r. W Chlewiskach odbyła się XII Majówka w Rymontówce zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej w Chlewiskach. Wspaniała pogoda spowodowała, że uczestniczyło w niej ponad 2Q00 osób z terenu dawnego województwa siedleckiego i nie tylko.

Starosta Siedlecki Zygmunt Wielogórski w towarzystwie Miss Polonia Ziemi Siedleckiej i Marka Błaszczyka Dyrektora Reymontówki przez kilkanaście minut witał znakomitych gości. Przybyli m.in. Psłanka na Sejm RP Stanisława Prządka Sekretarz Klubu Parlamentarnego SLD, Minister Rolnictwa Poseł Marek Sawicki, Poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski, V-ce Marszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Brodowski, Przewodniczący Rady Miasta Siedlce Piotr Karaś, wójtowie , radni powiatu i gmin, wolontariusze z USA oraz młodzież z zaprzyjaźnionego powiatu z Niemiec.

Majówka w Reymontówce była okazją do podziękowania twórcom kultury m.in. rzeźbiarzom ludowym, zespołom folklorystyczno ludowym i stowarzyszeniom. Przybyli na majówkę parlamentarzyści w swoich wystąpieniach serdecznie gratulowali, udanej imprezy kierując słowa podziękowań do Starosty Siedleckiego Zygmunta Wielogórskiego oraz Zarządu i Rady Powiatu jak również dla Dyrektora Reymontówki Marka Błaszczyka i całej jego załogi. Do życzeń dołączyła się również V-ce Marszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

100_3025 Wice Marszałek Województwa Mazowieckiego
Janina Ewa Orzechowska
zajęła IV miejsce w swojej kategorii.

Nowością w XII Majówce w Rymontówce był udział Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju z Siedlec oraz Zarządu Gminnego LOK w Kotuniu którzy urządzili sportową strzelnicę. Podczas imprezy blisko 100 uczestników strzelało z karabinka pneumatycznego. Walczono w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców do lat 12-tu oraz w kategoriach żeńskiej i męskiej od 13 lat.

Dwa puchary za pierwsze miejsca w kategorii żeńskiej i męskiej ufundował Prezes. Zarządu Rejonowego LOK w Siedlcach kpt. rez. Jerzy Mandał. Dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc przygotowano złote, srebrne i brązowe medale oraz okolicznościowe dyplomy. W strzelaniu brali również udział goście imprezy.
Janina Ewa Orzełowska V-ce Marszałek Województwa Mazowieckiego z wynikiem 37 pkt. otarła się o podium zajmując IV miejsce tak samo strzelił Wójt Kotunia Sławomir Adamiak który uzyskał 42 pkt i wywalczył IV miejsce.

Wójt Gminy Kotuń
Sławomir Adamek
obok Prezes Zarządu Rejonowego
LOK w Siedlcach
kpt. (r.) Jerzy Mandał

100_3046

Znakomity wynik 41 pkt. uzyskał Przewodniczący Rady Miasta Siedlec Piotr Karaś zajmując 5 miejsce. Sporą niespodziankę sprawił w kategorii do lat 12 chłopców Paweł Szydłowski, który z wynikiem 46 pkt. zwyciężył w swojej kategorii ale również pokonał wszystkich w kategorii męskiej i z rąk Starosty Siedleckiego i Prezesa ZR LOK w Siedlcach kpt. rez. Jerzego Mandała odebrał wspaniały puchar. W kategorii żeńskiej I miejsce i złoty medal oraz puchar zdobyła Beata Mazurek – wynikiem 45 pkt.
Rewelacyjnie w zawodach strzeleckich spisała się rodzina państwa Kosylów z Kotunia zdobywając I miejsce i złote medale w kategorii mężczyzn oraz dziewcząt do lat 12. Kosyl Radosław w kategorii mężczyzn uzyskał 44 pkt. i zdobył złoty medal. Kosyl Julia w kategorii do lat 12-tu mając zaledwie 3,5 roku przy pomocy taty tak pociągała za spust karabinka, że uzyskała 39 pkt zwyciężając w swojej kategorii. Natomiast Kosyl Dawid w kategorii do lat 12-tu z wynikiem 31 pkt. zdobył brązowy medal a w kategorii powyżej 13-tu lat brązowy medal z wynikiem 41 pkt wywalczyła Kosyl Katarzyna.

100_3042 Piotr Karos
Przewodniczący Rady Miasta
Siedlc
obok kpt. (r.) Jerzy Mandał
i Zbigniew Brzuszczyński
Prezes Zarządu Gminnnego
LOK w Kotyniu

Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie dzięki społecznym działaczom LOK m.in. Prezesa Zarządu LOK w Kotuniu Zbigniewa Brzuszczyńskiego, Jerzego Gieruka v-ce Prezesa ZR LOK w Siedlcach, członka LOK z Kotunia .Andrzeja Roguskiego, uczniów szkolnego Koła LOK ZSP nr 1 (elektryk/) z Siedlec Tomasza Baja i Maksymiliana Buzuka.
Z pomysłem zorganizowania i głównym organizatorem zawodów strzeleckich był Prezes Zarządu Rejonowego LOK kpt. rez. Jerzy Mandał.

Lokowcy z Siedlec planują dalsze zawody m.in. podczas festynu w Kotuniu i 01.06.201 Ir. w Dniu Dziecka organizują Wiosenne Zawody Strzeleckie Szkolnych i Studenckich Kół LOK o Puchar Starosty Siedleckiego jak również w sierpniu zawody o Puchar Wójta Kotunia i w miesiącu wrześniu o Puchar Dyrektora SKR w Kotuniu.

bullet Powrót Informację przygotował Jerzy Mandał

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_mon_1

logo cslii zagrze

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

Copyright © 2014. SatAudio.