Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3408
Artykułów:
2024
Odsłon artykułów:
10248106

Odwiedza nas

Odwiedza nas 701 gości oraz 0 użytkowników.

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Podwodny Świat 4/2011

 

• PODWODNY ŚWIAT 4 / 2011 •

pod 2011 4

W wydaniu 4/2011 "Podwodnego Świata" między innymi:

Bezpieczeństwo
Penetrować czy też nie wnętrze wraku?

Informacje i nowości, o których warto wiedzieć
Na uwagę zasługuję super lekki ręcznik z mikrofibry oraz środek owadobójczy. Ten, kto został pokąsany przez insekty, z pewnością przytaknie, że warto zaopatrzyć się w taki specyfik.

Freediving
Druga część artykułu o sprzęcie do nurkowania na bezdechu – tym razem przeczytacie m.in. o piankach, balaście i dodatkach, bez których trudno byłoby się obejść.

Podróże
Zanzibar jest rajską wyspą położoną mniej więcej 20 km od wybrzeży Tanzanii – tam właśnie zaprosimy Was w ekscytującą podróż.

Medycyna
W dziale „Medycyna” kolejna część informacji dotyczących zagrożeń ze strony zwierząt morskich, na jakie narażony jest płetwonurek. W niniejszym wydaniu autor przestrzega nas m.in. przed murenami, strzępielami i barrakudami.

Technika
Warunki naturalne w Bałtyku są wyśmienite dla wraków leżących na jego dnie, jednak te same warunki, dla nas nurków, są paradoksalnie bardzo trudne. Przeczytajcie o jednej z wypraw na bałtyckie wraki oraz kilka przydatnych uwag dla pasjonatów tego typu nurkowań.

Ryby
W tym wydaniu poznamy głowacza – rybę skorpenokształtną zamieszkującą nasze wody. Czy wiecie, że obecność w akwenie głowacza białopłetwego wskazuje na dobrą jakość wody?

Nurkowiska
Zapraszamy do lektury o nurkowaniu na wraku Heweliusza. Autor przyznaje, że nurkowanie na tym wraku dało mu obraz tragedii, jaka tam się wydarzyła, a to, co zobaczył, przerosło całkowicie jego wyobrażenie o tym nurkowisku.

Kącik sprzedaży wysyłkowej
A w niej zbiór książek niezbędnych każdemu nurkowi.

Prezent dla Czytelników
Kalendarz plakatowy na następne miesiące: lipiec / sierpień 2011.

bullet Powrót

Copyright © 2014. SatAudio.