Szukaj

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/loksklep/domains/mazowszelok.pl/public_html/modules/mod_fje_likebox/mod_fje_likebox.php on line 18

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3408
Artykułów:
2024
Odsłon artykułów:
10248035

Odwiedza nas

Odwiedza nas 297 gości oraz 0 użytkowników.

Liga Obrony Kraju - Organizacja Pożytku Publicznego - KRS 0000086818

Podwodny świat 5/2016

 

• PODWODNY ŚWIAT 5/2016 •
 
pod 2016 05
 
W wydaniu 5/2016 „Podwodnego Świata” między innymi:
(115) Wrzesień - Październik 2016
     
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Podwodnego Świata”.
 
    Przypominamy drodzy Czytelnicy, że w trzecim tygodniu września odbywać się będą na całym świecie akcje na rzecz ochrony środowiska przed zaśmiecaniem. Oczyszczane będą brzegi rzek, jeziora, plaże, lasy i parki w naszej okolicy. My – nurkowie - możemy wykorzystać swoje umiejętności i posprzątać nie tylko nad ale i pod powierzchnią wody. Dodatkowo jest to wspaniała okazja zdobycia doświadczenia w poszukiwaniu i wydobywaniu obiektów spod wody.
    Jeśli jesteś nurkiem indywidualnym przyłącz się do akcji sprzątania organizowanej przez centrum nurkowe niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli sam chcesz zorganizować akcję wybierz bezpieczne miejsce nurkowe oraz zachęć wszystkich znajomych do wzięcia udziału w akcji. Pamiętaj! Zarezerwuj trzeci weekend września w swoim kalendarzu i już dziś zacznij przygotowania!
    Niedawno do redakcji wpłynęła informacja ostrzegająca przed telefonicznymi oszustami. Początek oszustwa wygląda bardzo zwyczajnie. Otrzymujesz e-mail napisany w obcym języku z informacją, że pewna grupa płetwonurków wybiera się do Polski i chciałaby skorzystać z usług centrum nurkowego / bazy, którą prowadzisz. Odpisujesz na e-mail, ale nie dostajesz odpowiedzi, a ponieważ zależy Ci na obsłudze tej grupy, dzwonisz na podany w korespondencji telefon i... właśnie padłeś ofiarą oszustów, ponieważ połączyłeś się z numerem o podwyższonej płatności. Nasz "oszukany" w porę się zorientował, ale i tak został naciągnięty na niepotrzebny wydatek.
    Obecnie najpopularniejsza wśród oszustów jest metoda „na oddzwonienie”. Oszuści wybierają numer, po czym szybko się rozłączają. Większość z nas będzie chciała dowiedzieć się, kto próbował się z nami skontaktować? W błąd wprowadzić może także wyświetlony na ekranie numer rozpoczynający się od +225, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z numerem kierunkowym do Warszawy. Osoba oddzwaniająca nie ma pojęcia, że w rzeczywistości łączy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Dzwoniąc na nieznany numer możesz zostać narażony na naprawdę gigantyczny rachunek.
    Oszuści potrafią być wyjątkowo sprytni. Jak się przed nimi obronić? Przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, nie pozwalać, by obcy ludzie korzystali z naszego telefonu, sprawdzać nieznane numery oraz nie wierzyć, że dzięki wysłaniu SMS-a dostaniemy coś za darmo.
    Życzymy Wam super zabawy podczas Sprzątania Świata, dużo zdrowego rozsądku i przede wszystkim przyjemnej lektury "Podwodnego Świata".
     
Informacje i nowości o których warto wiedzieć. 5  
     
Szkolenie
Pogadajmy o „Rebach”.
8  
     
Felietony
O poławianiu pereł w Australii. 
10  
   
Ciekawostki
• Co to takiego Jet lag?
14
   
Organizacje
Historia PSAI.
16  
     
Podróże
A może Sudan? 
18  
   
Kalendarz plakatowy na następne miesiące 21  
   
Ogólnopolski przewodnik po centrach i usługach nurkowych  22  
     
Porady
Okresowy serwis sprzętu.
30  
     
Zdrowie
Nurek u laryngologa.
32  
     
Nurkowiska
Jezioro Głębokie. 
34  
     
Pocztówki z wakacji
Chu'uk 2016 - cz.2.
 36  
     
Minimum kosztów
Minimum stresu
Maksimum skutecznie!
Rubryka ogłoszeń drobnych 
41  
     
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Podwodnego Świata”.
     
powrot

Copyright © 2014. SatAudio.