Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Statistics - Statystyka

Użytkowników:
3349
Artykułów:
2016
Zakładek:
22
Odsłon artykułów:
10012160

Odwiedza nas

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Podwodny świat 5/2016

 

• PODWODNY ŚWIAT 5/2016 •
 
pod 2016 05
 
W wydaniu 5/2016 „Podwodnego Świata” między innymi:
(115) Wrzesień - Październik 2016
     
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Podwodnego Świata”.
 
    Przypominamy drodzy Czytelnicy, że w trzecim tygodniu września odbywać się będą na całym świecie akcje na rzecz ochrony środowiska przed zaśmiecaniem. Oczyszczane będą brzegi rzek, jeziora, plaże, lasy i parki w naszej okolicy. My – nurkowie - możemy wykorzystać swoje umiejętności i posprzątać nie tylko nad ale i pod powierzchnią wody. Dodatkowo jest to wspaniała okazja zdobycia doświadczenia w poszukiwaniu i wydobywaniu obiektów spod wody.
    Jeśli jesteś nurkiem indywidualnym przyłącz się do akcji sprzątania organizowanej przez centrum nurkowe niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli sam chcesz zorganizować akcję wybierz bezpieczne miejsce nurkowe oraz zachęć wszystkich znajomych do wzięcia udziału w akcji. Pamiętaj! Zarezerwuj trzeci weekend września w swoim kalendarzu i już dziś zacznij przygotowania!
    Niedawno do redakcji wpłynęła informacja ostrzegająca przed telefonicznymi oszustami. Początek oszustwa wygląda bardzo zwyczajnie. Otrzymujesz e-mail napisany w obcym języku z informacją, że pewna grupa płetwonurków wybiera się do Polski i chciałaby skorzystać z usług centrum nurkowego / bazy, którą prowadzisz. Odpisujesz na e-mail, ale nie dostajesz odpowiedzi, a ponieważ zależy Ci na obsłudze tej grupy, dzwonisz na podany w korespondencji telefon i... właśnie padłeś ofiarą oszustów, ponieważ połączyłeś się z numerem o podwyższonej płatności. Nasz "oszukany" w porę się zorientował, ale i tak został naciągnięty na niepotrzebny wydatek.
    Obecnie najpopularniejsza wśród oszustów jest metoda „na oddzwonienie”. Oszuści wybierają numer, po czym szybko się rozłączają. Większość z nas będzie chciała dowiedzieć się, kto próbował się z nami skontaktować? W błąd wprowadzić może także wyświetlony na ekranie numer rozpoczynający się od +225, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z numerem kierunkowym do Warszawy. Osoba oddzwaniająca nie ma pojęcia, że w rzeczywistości łączy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Dzwoniąc na nieznany numer możesz zostać narażony na naprawdę gigantyczny rachunek.
    Oszuści potrafią być wyjątkowo sprytni. Jak się przed nimi obronić? Przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, nie pozwalać, by obcy ludzie korzystali z naszego telefonu, sprawdzać nieznane numery oraz nie wierzyć, że dzięki wysłaniu SMS-a dostaniemy coś za darmo.
    Życzymy Wam super zabawy podczas Sprzątania Świata, dużo zdrowego rozsądku i przede wszystkim przyjemnej lektury "Podwodnego Świata".
     
Informacje i nowości o których warto wiedzieć. 5  
     
Szkolenie
Pogadajmy o „Rebach”.
8  
     
Felietony
O poławianiu pereł w Australii. 
10  
   
Ciekawostki
• Co to takiego Jet lag?
14
   
Organizacje
Historia PSAI.
16  
     
Podróże
A może Sudan? 
18  
   
Kalendarz plakatowy na następne miesiące 21  
   
Ogólnopolski przewodnik po centrach i usługach nurkowych  22  
     
Porady
Okresowy serwis sprzętu.
30  
     
Zdrowie
Nurek u laryngologa.
32  
     
Nurkowiska
Jezioro Głębokie. 
34  
     
Pocztówki z wakacji
Chu'uk 2016 - cz.2.
 36  
     
Minimum kosztów
Minimum stresu
Maksimum skutecznie!
Rubryka ogłoszeń drobnych 
41  
     
Zapraszamy do lektury najnowszego wydania „Podwodnego Świata”.
     
powrot

free counters

Szukaj

logo_lacznosc_lok

pzrs

logo_pzk

wot pzk logo

logo_kzr_all logo cslii zagrze

logo_mon_1

herb_mazowsza_1

herb_wawa

logo_pttk_1

logo pzss

logo_wopr_1

logo_zhp_1

muzeum_pw   tow przyj warszawy   logo wp   Muzeum1944mini   muzeum mw
Muzeum
Powstania
Warszawskiego
1944
  Towarzystwo
Przyjaciół
Warszawy
  Wojsko Polskie   Łączność
w Powstaniu
Warszawski 1944
  Muzeum
Marynarki
Wojennej